Na záznamu z bankomatu níže je vidět osoba, po které policie pátrá. Je možné, že jde o cizince. Policisté žádají občany, kteří poznají muže na fotografii, aby je kontaktovali na bezplatné telefonní lince 158 nebo přímo vyšetřujícího policistu na telefonních číslech 974 875 720 a 606 808 285. ………………………………………………………..

Zloděj dne 16. prosince 2013 využil nepozornosti majitele a z jeho pokoje ubytovny v obci Suchdol mu odcizil peněženku. V peněžence se nacházeli osobní doklady poškozeného, finanční hotovost a platební karta s přiloženým PIN kódem. Pachatel ještě téhož dne s touto platební kartou provedl výběr hotovosti z bankomatu v Kutné Hoře. Policisté z Uhlířských Janovic přijali oznámení a následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
.

Zlodej - bankomat

.
S PINem opatrně
Chtěli bychom znovu apelovat na občany, aby neměli PIN uložený v blízkosti platební karty. Zloději si dokonce poradí i s tím, když je PIN zavedený v mobilním telefonu. Pokud se jim podaří přisvojit si cizí věc, provedou důkladnou prohlídku. U bankomatu pak zkouší zadat čtyřmístné číslo, na které při zkoumání svého lupu narazili. Při ukládání PINu do Vašeho telefonu, doporučujeme, abyste ho zadali jako skutečné devítimístné telefonní číslo pod vymyšleným jménem, a ne pod názvem PIN. Jen Vy budete vědět, že poslední čtyři číslice tohoto kontaktu je Váš PIN.

 por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí PČR Kutná Hora

.

Zavřít menu