Důchodkyně z Církvice na Kutnohorsku málem doplatila na svoji důvěřivost. Navštívily ji dvě ženy, které se vydávaly za zaměstnankyně energetické společnosti a okradly ji. Zlodějky se naštěstí podařilo duchapřítomným místním občanům vzápětí polapit a zavřít do klece na pečivo u zdejšího obchodu, odkud si je vyzvedla policejní hlídka. ……………………………………………

Dvě ženy z Ostravska se do domu dostaly pod záminkou vrácení přeplatku za elektřinu. Sedmapadesátiletá důchodkyně jim uvěřila a pustila je dál. Jedna z pachatelek požádala o rozměnění pětitisícové bankovky. Seniorka odešla do ložnice pro hotovost a obálku se zbytkem peněz nechala na posteli. Druhá z pachatelek využila její nepozornosti a obálku s penězi odcizila. Při krádeži byla důchodkyní přistižena. Zlodějky se daly na útěk. Poškozená zalarmovala sousedy, kteří přispěchali na pomoc a během chvíle pachatelky zadrželi. Ženy se chovaly velice agresivně, proto je místní občané zavřeli do klece na pečivo u zdejšího obchodu, kde vyčkaly do příjezdu policejní hlídky. Zlodějky vzápětí putovaly před Okresní soud v Kutné Hoře, který jim vyměřil roční nepodmíněný trest odnětí svobody.

Policie varuje
Policisté apelují na starší občany, aby nevpouštěli cizí osoby do svých domovů. Podvodníci se dostávají do domácností pod různými záminkami od vrácení přeplatků za energie, přes nabídku různého zboží či výhod až po žádost o pomoc. Přeplatky či nedoplatky za energie dochází formou složenek spolu s vyúčtováním, nepředává je fyzická osoba do místa bydliště. Kontrola elektroměrů, plynoměrů či vodoměrů je vždy dopředu ohlášena.

por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí PČR Kutná Hora

.

Zavřít menu