Třiačtyřicetiletý muž oznámil 10. února v odpoledních hodinách na linku 158, že při hledání detektorem kovů nalezl předmět připomínající dělostřelecký granát. Hlídka policistů na místě v lesním prostoru u řeky Doubravy v katastru obce Žleby, zjistila, že se skutečně jedná o munici. ……………………………………………

Přivolaný pyrotechnik konstatoval, že se jedná o protipancéřovou svítící střelu ruské výroby ráže 85mm. Střelu zajistil a odvezl k likvidaci. Ke zranění osob ani poškození majetku naštěstí nedošlo.
.
Granát 2014

Policie radí
Jak postupovat v případě nálezu munice? Je vhodné dodržet určitý postup, aby se minimalizovalo nebezpečí, protože i několik desítek let staré náboje, granáty a střely mohou při neopatrné manipulaci explodovat. Jak se správně zachovat? Doporučujeme při nálezu věci, která tvarem a vzhledem odpovídá munici s předmětem nijak nemanipulovat. V blízkosti místa nálezu je vhodné umístit viditelné označení a ustoupit do vzdálenosti několika desítek až stovek metrů. Teprve poté zavolejte linku 158. Policistům sdělte své jméno a příjmení, co jste našli a co nejpřesněji lokalizujte místo, kde se nacházíte. Zůstaňte na místě do příjezdu policistů a k označenému místu nikoho nepouštějte.

por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí PČR Kutná Hora

.

Zavřít menu