Policisté z Kutné Hory přijali oznámení a následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Zloděj dne 6. prosince 2014 využil nepozornosti majitele a během cesty autobusem na lince z Prahy do Kutné Hory mu odcizil peněženku.

.
V peněžence se nacházeli osobní doklady poškozeného, finanční hotovost a platební karty, pomocí kterých následně provedl výběr hotovosti z bankomatů v Kutné Hoře.
Na záznamu z bankomatů je vidět osoba, po které policie pátrá. Je předpoklad, že by mohla pocházet z Kutné Hory nebo Kutnohorska.
Žádáme občany, kteří poznají muže na fotografii, aby kontaktovali policisty na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo Obvodní oddělení Kutná Hora na telefonním čísle 974 875 700.
Chtěli bychom znovu apelovat na občany, mějte své věci pod neustálou kontrolou, PIN platební karty nenechávejte uložený v její blízkosti. Zloději si dokonce poradí i s tím, když je PIN zavedený v mobilním telefonu. Pokud se jim podaří přisvojit cizí věc, provedou důkladnou prohlídku. U bankomatu pak zkouší zadat čtyřmístné číslo, na které při zkoumání svého lupu narazili. Při ukládání PINu do Vašeho telefonu, doporučujeme, abyste ho zadali jako skutečné devítimístné telefonní číslo pod vymyšleným jménem, a ne pod názvem PIN. Jen Vy budete vědět, že poslední čtyři číslice tohoto kontaktu je Váš PIN. Buďte obezřetní a dávejte si pozor na své osobní věci. Kapsáři jsou většinou tam, kde je nejméně čekáte!

Vendulka Marečková, tisková mluvčí PČR Kutná Hora

.

Zlodej

 

.

Zavřít menu