V tomto roce, stejně tak jako v uplynulých čtyřech letech, chce Krajské ředitelství policie Středočeského kraje vědět, jak si policie stojí v očích veřejnosti. Znovu se tedy uskuteční Výzkum veřejného mínění na Kutnohorsku. Výzkum bude probíhat v dubnu a květnu. ………………………………………………………………………………………………………………………….

V rámci výzkumu veřejného mínění o Policii ČR, se budou opět občanů na ulicích vybraných měst osobně doptávat přímo policistka z Preventivně informační skupiny por. Mgr. Vendulka Marečková a policisté z příslušného Obvodního oddělení na již obvyklé otázky. Jejich vyhodnocením by měla policie zjistit, jakým směrem se ve vztahu k veřejnosti ubírá. Cílem policistů je zejména zjistit, jaké trestné činnosti se občané nejvíce obávají a s jakou se nejčastěji setkávají, zda se cítí bezpečně v místě bydliště.  Zjišťovat se bude i to, jaký mají pocit z jednání s policistou, zda byl zdvořilý, ochotný a zda jeho jednání bylo profesionální. Další podobné otázky by měly v závěru ucelit celkový obraz práce policie a vztahu s veřejností, z jehož základu pak bude policie čerpat, aby její práce byla co možná nejvíce efektivní a aby byli občané s prací policie spokojeni.

Policisté proto žádají občany, kteří se s nimi v ulicích měst setkají, aby jim vyšli vstříc, byli důslední a odpovědní. S výsledkem výzkumu pak budou opět prostřednictvím regionálních médií a na policejních webových stránkách www.policie.cz, seznámeni.

por. Mgr. Vendulka Marečková, PIS PČR ÚO Kutná Hora

.

Zavřít menu