Již téměř čtyřicetiletou tradici má dětský tábor, který pořádá DST Olympia KH, z. s. ve spolupráci se ZŠ TGM Kutná Hora pro děti s kladným vztahem ke sportu a aktivnímu pobytu v přírodě. Tábor ve své historii několikrát změnil místo svého konání, až v roce 1997 našel téměř ideální podmínky v rekreačním středisku Želivka na Vysočině.

.
Letos tedy děti z Kutné Hory a okolí zamíří do krásného údolí říčky Želivky již po dvacáté, konkrétně to bude od 24. července do 5. srpna 2016.
Hlavní součástí táborového programu je sport. „Velmi oblíbené jsou především sportovní hry, tedy fotbal, florbal, softbal, basketbal, házená, vybíjená či přehazovaná. Dále nechybí nabídka celé řady atletických disciplín, tedy různé druhy běhů, skoků, hodů, vrhů a samozřejmě jsou zde i místní „speciality“ jako je např. letní biatlon, horská štafeta, pahorek či běh do schodů u zdejší hydroelektrárny,“ říká hlavní vedoucí tábora Tomáš Kaprálek. Pokud přeje počasí, je možno využívat k osvěžení a plavání i venkovní 25 m bazén. Ale samozřejmě se najde čas také na jiné, nesportovní aktivity. Je totiž připravena i spousta celotáborových her a soutěží, ve kterých sport rozhodně hlavní roli nehraje. Některé části denního programu jsou navíc tvořeny dle přání dětí, takže prakticky každý má šanci najít si zde svou oblíbenou činnost.
Opravdovým vrcholem tábora jsou bezesporu olympijské hry. „Účastníci jsou rozděleni do států a následně již vše probíhá téměř jako na skutečné olympiádě. Děti na okamžik opustí areál tábora, ten se přemění na olympijskou vesnici a do ní začínají postupně přijíždět jednotlivé sportovní výpravy. Následující den proběhne slavnostním zahájení olympijských her s nástupem států, vztyčením vlajky a zapálením ohně a pak už se rozběhne 6 denní sportovní program s cca 30 různými soutěžemi vrcholící slavnostním zakončením her a vyhlášením konečných výsledků,“ přibližuje hlavní vedoucí tradiční závěr tábora.
Tábor se v letošním roce koná za podpory Města Kutná Hora a je určen pro chlapce a dívky ročníku narození 2000 a mladší. Přihlášku je možno vyplnit on-line na internetových stránkách http://tabor-olympia.webnode.cz, kde lze zároveň získat i další podrobnější informace o táboře. „On-line přihláška je otevřena necelé 2 týdny a zájem prozatím mnohonásobně předčil naše očekávání. Máme 80 přihlášených účastníků a vše tedy nasvědčuje tomu, že kapacita tábora (100 míst) bude naplněna ještě před uzávěrkou přihlášek 30. dubna 2016. Proto upozorňujeme všechny případné zájemce, neváhejte a přihlaste se co nejdříve,“ vyzývá na závěr Tomáš Kaprálek.

(tz)

:

Zavřít menu