Jedná zlatá a jedná stříbrná pro nejmladší kutnohorské kuželkáře

Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) jednotlivců pro rok 2019 v mládežnických kategoriích se konalo v sobotu 5. ledna a v neděli 20. ledna 2019 v našem kraji. Znamenitě si vedli zejména naši žáci.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2019 – žáci – žákyně

Mistrovství jednotlivců SKKS 2019 v kategorii žáků a žákyň se uskutečnilo v neděli 20. ledna na dobře připravené kutnohorské kuželně. Mladší žáci (10-12 let) společně se staršími žáky (13 -14 let) soutěžili v disciplíně 100 hodů sdružených o titul Mistr Středočeského kraje 2019 a zároveň o postup na letošní Mistrovství ČR jednotlivců. V soutěži žáků zvítězil domácí hráč Vít Kosina výkonem 438 poražených kuželek, druhé místo patří rovněž kutnohorskému hráči Vojtěchu Bulíčkovi za výkon 420 kuželek. Bronzovou medaili si vybojoval Ondřej Šafránek z KK Jiří Poděbrady za 411 kuželek. Vítěz nás bude reprezentovat na letošním MČR jednotlivců, které se bude konat v dubnu v Kamenici nad Lipou. Další kutnohorský hráč Lukáš Kučera se umístil na čtvrtém místě (402 kuželek), šestý byl Vojtěch Zajíc (380 kuželek). V soutěži žákyň Kutná Hora neměla své zástupce. Zvítězila Pavlína Říhová z KK Kosmonosy výkonem 411 poražených kuželek, druhá byla její klubová spoluhráčka Lucie Dlouhá za 399 kuželek a třetí místo obsadila Nela Miláčková z KK Jiří Poděbrady za výkon 389 kuželek. Vítězka postupuje na MČR, které se bude konat v dubnu v Dačicích.

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony a za napínavou podívanou až do posledních hodů, členům pořadatelského oddílu za perfektně připravenou kuželnu na tyto přebory a za skvělou organizaci, rozhodčím za bezchybné řízení soutěže a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2019 – junioři

První lednovou sobotu na kuželně v Poděbradech proběhlo MJ SKKS pro rok 2019 v kategorii juniorů a juniorek, kteří bojovali o titul v disciplíně 120 hodů sdružených. V soutěži juniorů zvítězil Vojtěch Zelenka ze Sokola Kolín výkonem 572 kuželek, Kutná Hora neměla v této kategorii své zastoupení. V soutěži juniorek prvenství vybojovala Karolína Kovaříková z KK Kosmonosy výkonem 530 kuželek, naše hráčka Klára Miláčková obsadila 5.místo.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2019 – dorostenci

Souběžně v Kosmonosích o svůj titul Mistr Středočeského kraje 2019 bojovali dorostenky a dorostenci rovněž v disciplíně 120 hodů sdružených. V soutěži dorostenců jsme měli jediného zástupce Adama Jandu, který při svém prvním startu v této kategorii bojoval se zkušenou dorosteneckou elitou našeho kraje a výkonem 515 kuželek se umístil na překrásném čtvrtém místě. Na prvních dvou místech se umístili hráči Sokola Kolín, když vítěz Jaroslav Hanuš dosáhl výkonu 532 kuželek a stříbrný Ladislav Hetcl 521 kuželek. O pouhé dvě kuželky méně se na bronzové pozici umístil Jiří Šafránek z KK Jiří Poděbrady. V dívčí dorostenecké kategorii zvítězila domácí hráčka Anna Zlámalová z KK Kosmonosy výkonem 498 kuželek. Kutnohorská Sparta neměla v této kategorii žádné zastoupení.

Nejbližší program na kutnohorské kuželně: 26. ledna 9:00 Mistrovství jednotlivců SKKS 2019 v ženských kategoriích.

Podrobnější informace najdete na www.kuzelkykh.webnode.cz nebo www.skks-kuzelky.cz, fotky z kuželkářských akcí jsou na www.kuzelkykh.zonerama.cz

Jiří Halfar, předseda oddílu kuželek TJ Sparta Kutná Hora

Na snímku stříbrný Vojtěch Bulíček, vítěz Vít Kosina a bronzový Ondřej Šafránek

Zavřít menu