Mužský A-tým florbalového oddílu FBC Kutná Hora vstoupil do nového roku správnou nohou, výsledky žen a dorostenců

Mužský A-tým florbalového oddílu FBC Kutná Hora vstoupil do nového roku tou správnou nohou, doma získal čtyři body a na skvělý výkon toužil navázat i venku. Svěřence trenéra Třískaly čekaly dva zápasy na hřištích nepříjemných soupeřů.

TJ Sokol Královské Vinohrady B x FBC Kutná Hora 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky K. Hory: 5. Schwarz J. (Martínek), 18. Staňo (Vokřál), 26. Listík (Vojtěch).

Vyloučení: 3:2, využití: 0:1, střely na branku: 33:21. Diváci: 25.

Kutná Hora vstoupila do zápasu s velkým nasazením a odhodláním. Hru Kutné Hory zdobila bojovnost a týmovost. Třetí třetina byla v režii Vinohrad. Zlepšenou hrou si dokázaly vytvořit několik nebezpečných příležitostí, o čemž vypovídá i statistika střel na branku v této části – 14:4. Ovšem na kutnohorskou defenzívu v čele s brankářem Dlouhým pražský celek nevyzrál. Kutná Hora si do tabulky připsala další bodový zisk, tentokrát tříbodový za těsné vítězství na horké pražské půdě.

Sestava K. Hory: Dlouhý (Bochníček B.) – Chalupa, Schwarz J., Rejna, Hampl, Petrásek, Vojtěch, Staňo, Martínek, Listík, Vokřál.

Kanonýři Kladno B x FBC Kutná Hora 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky K. Hory: 20. Schwarz J. (Vojtěch), 36. Rejna.

Vyloučení: 1:2, bez využití. Střely na branku: 29:25. Diváci: 27.

Kutnohorští se prezentovali diametrálně odlišným výkonem oproti sobotnímu vydařenému zápasu. Nedařilo se ve všech aspektech hry, ztráceli v osobních soubojích a všude byli pozdě. Ve třetí třetině se Kutnohorští ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale ani jedna ze čtrnácti vyslaných střel na branku soupeře se neujala, v závěru Kladno pečetilo své vítězství gólem do prázdné branky. Kladno našlo recept na Kutnou Horu i ve druhém vzájemném zápase v letošní sezóně, tentokrát vyhrálo o tři branky.

Sestava K. Hory: Bochníček B. (Dlouhý) – Chalupa, Schwarz J., Schwarz O., Rejna, Hampl, Petrásek, Vojtěch, Spurný, Martínek, Listík, Vokřál.

12.FbŠ Bohemians B1610

Ženy FBC Kutná Hora se zápas od zápasu zlepšují, plní taktické pokyny a pravidelně připisují body na své konto. Nepovedený začátek sezóny je tedy zapomenut.

TJ Sokol Nové Strašecí x FBC Kutná Hora 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky K. Hory: 29. Baťhová (Novotná), 45. Knížová (Ašenbrennerová).

Nové Strašecí vyrukovalo na Kutnou Horu s celoplošnou osobní obranou. S tím se hráčky Kutné Hory popasovaly na výbornou a díky koncentrovanému výkonu a šťastné brance čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou slavily tříbodové vítězství.

FBC Kutná Hora x Panthers Děkanka Praha B 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky K. Hory: 3. Dubská N. (Dvořáková), 9. Fousová.

První třetinu ovládly jasně Kutnohoračky poměrem 2:0. Poté však převzaly iniciativu pražské hráčky. V prvním zápase bylo štěstí na Kutné Hory, tentokrát na straně soupeřek. Děkanka rozhodla o svém vítězství brankou v závěrečné minutě.

Sestava K. Hory: Petráková – Francová, Výborná, Novotná, Dubská M., Dubská N., Němcová, Fousová, Horáková, Ašenbrennerová, Šimůnková, Dvořáková, Knížová, Filipová, Baťhová.

13.Viking TJ Kobylisy120

Dorostenci florbalového oddílu FBC Kutná Hora zamířili k dalším ligovým zápasům v kombinované sestavě, do akce se dostali nadějní starší žáci. Na hře dorostenců se podepsal fyzicky náročnější program, většina hráčů předtím absolvovala školní lyžařský výcvik.

FATPIPE Traverza Chodov x FBC Kutná Hora 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky K. Hory: 4. Kodaj (Vavřina), 4. Franc V. (Vavřina), 37. Kodaj (Vavřina).

I když jako první skóroval Chodov, byla to Kutná Hora, která diktovala po celou dobu zápasu tempo hry. Kutnohorští těžili z dobrého napadání a z důrazu před brankou soupeře. Během jedné minuty se v prvním dějství prosadili Kodaj a Franc. Prvně jmenovaný přidal ve třetí části třetí branku Kutné Hory. Chodov stihl v závěru utkání pouze kosmeticky upravit konečné skóre.

FC Bučis Team x FBC Kutná Hora 9:3 (2:0, 4:1, 3:2)
Branky K. Hory: 27. Vavřina (Kodaj), 36. Malina (Holub), 39. Beil (Holub).

Ve druhém utkání tohoto ligového kola nedokázali Kutnohorští navázat na předchozí kompaktní výkon. Od úvodu ztráceli fyzicky, v osobních soubojích dominoval Bučis. Technicky lepší mančaft nakonec slavil vysoké a zasloužené vítězství.

Sestava K. Hory: Zlatohlávek, Franc V., Klouček, Němec M., Danda, Beil, Holub, Vnuk, Franc J., Malina, Smitka L., Kodaj, Měšťánek, Vavřina.