HC Čáslav – SK Sršni Kutná Hora 4:1  (2:0, 0:0, 2:1)

Odložené utkání 14. kola odjeli Sršni odehrát do Čáslavi. Odveta derby v novém hokejovém prostředí vzbuzovala divácký zájem a Sršni se na ni těšili. Stanislavu Bednářovi chyběli na soupisce někteří zkušení hráči, ovšem motivace na tohoto soupeře byla jasná.

Úvod zápasu byl herně vyrovnaný a oba soupeři nechtěli svou hru příliš otevřít a chybovat. V polovině třetiny smolným podklouznutím v obranném pásmu Sršni soupeři v podstatě připravili první branku. Vedení domácí Čáslavi navýšila přesilovková střela, která Davidu Jelínkovi propadla pod rukou za brankovou čáru. Čáslav se tak celkem lacino dostala do klidu a začala být lepší.

Ve druhé části si Sršni zkomplikovali situaci několikanásobným vylučováním, ovšem David Jelínek všechny pokusy domácích i při dlouhém dvojnásobném oslabení spolehlivě likvidoval. Udržel tak po bezbrankovém průběhu naděje svého týmu ještě zvrátit vývoj ve třetí třetině.

Odhodlání Sršňů zabrat ve třetí třetině a dát kontaktní branku zchladila hned v jejím úvodu vlastní chyba na obranné modré čáře, kterou Čáslav potrestala třetím gólem. Nervózním Sršňům se opět nedařilo skoro nic a naopak Čáslavi vše vycházelo, jak potřebovala, a kontrolovala zápas. Navíc v 51. minutě udeřili domácí počtvrté a naděje na obrat byla už jen teoretická. O korekci skóre se zasloužil Javůrek, když zpoza branky odrazem od brankáře skóroval. Závěr utkání ještě mohli Sršni zdramatizovat, ovšem po kombinacích dvakrát netrefili prázdnou branku. Skóre 4:1 se již nezměnilo a tak Čáslav oplatila Sršňům porážku 2:3 po samostatných nájezdech z Kutné Hory a zaslouženě zvítězila.

Za týden 22. 1. odjíždějí Sršni do Slaného odehrát 19. kolo základní části proti HC Zlonice.

Branky a asistence: 16. Miler, 19. Kraučuk, 41. Pomichálek (Kůrka), 51. Pomichálek (Pipek, L. Muras) – 52. Javůrek. Rozhodčí: Špringl – Šubrt, Kratochvíl. Vyloučení: 10/8. Využití: 1/0. Diváků: 807. Čáslav: M. Svoboda – Janata, Kůrka, Pipek, L. Muras, Pomichálek – L. Svoboda, Pálek, Kapec, Šudoma, Kraučuk – Skalník, Šlejtr, Miler, Pánek, Němec (J. Krištof – Uhlíř, Málek). Trenér Jiří Mlika. Kutná Hora: D. Jelínek – Křeček, Čejka, Málek, Jiří Tvrdík I, Javůrek – Švejda, Havelka, M. Jelínek, Jiráň, Jan Tvrdík – Jiří Tvrdík II, Marvan, Meloun, Siváček, Sádlo (Březina – Šváb, Fišar). Trenér Stanislav Bednář.