Pozvánka: Český basketbalový výběr mužů U18 změří síly s Ukrajinou na Klimešce. I s Hanzlíkem v dresu

Přátelský zápas mužských basketbalových výběrů kategorie U18 mezi Českou republikou a Ukrajinou se odehraje v úterý 26. června od 17 hodin na Klimešce .  Oba dva týmy totiž absolvují v kutnohorské sportovní hale společné soustředění od 24.6. do 27.6., a Klimeška tak poprvé nabídne své služby a zázemí zahraničnímu hostu.

Na hřišti by v českém dresu neměl chybět jeden z největších talentů českého basketbalu – Ondřej Hanzlík. Sedmnáctiletá hvězda výběru trenéra Luboše Bartoně působí ve španělské Baskonii od roku 2017 a letos odehrál první minuty ve třetí španělské lize. Odchovanec rychnovského basketbalu míří už za několik dní na prestižní kemp Basketball Without Boarders, který spolupořádá NBA.

Jak výběr českých hráčů do 18 let, tak i ukrajinských, bude na Klimešce ladit formu na blížící se ME této kategorie, které se koná na přelomu července a srpna v rumunské Oradei. Český tým má ve skupině C soupeře z Izraele, z Bosny a Hercegoviny, Norska, Lucemburska a Islandu. Na Ukrajince čekají ve skupině B týmy Gruzie, Dánska, Makedonie, Slovenska a Irska.

Michal Vavák, manažer sportovní haly Klimeška

Zavřít menu