Během uplynulého víkendu se do soutěžních klání zapojili také týmy kutnohorských florbalistů a florbalistek. Mužské áčko si připsalo dvě porážky, poloviční úspěšnost zaznamenali dorostenci, s jednou remízou a jedním vítězstvím skončily víkend dorostenky. Další soutěžní turnaj odehráli také mladší žáci.

.

Muži A-tým

FBC Kutná Hora – FATPIPE FLORBAL CHODOV B 9:13 (4:5, 2:7, 3:1)
V utkání se v domácím dresu představila posila ze Sokola Královských Vinohrad. Do Kutné Hory se vrátil Michal Dolejš. V divokém zápase byli produktivnější pražští hráči, kteří ve druhé třetině nasázeli domácím 7 branek! Osmi brankami se v zápase blýskl chodovský Kořínek.
Utkání zhodnotil trenér Jaromír Votruba: „Gratulujeme soupeři k vítězství, obzvláště Kořínkovi k jeho 8 vstřeleným gólům. A to i přesto, že naši hráči byli upozornění speciálně na tohoto hráče. Opět se potvrdilo, že nejsme schopni hrát na tři lajny. Děkujeme divákům za podporu.“

Sestava: Bochníček B. (od 23.min. Hetfleisch) – Tvrdík, Reithar – Vaňáč, Kuchař – Štifter, Martínek, Vokřál – Dus, Kunášek, Chalupa – Blahník, Dolejš, Schwarz

Branky KH: 4. Dus (Reithar), 11. Schwarz (Tvrdík), 15. Štifter (Martínek), 16. Chalupa (Vaňáč), 35. Vaňáč (Dolejš), 39. Reithar, 44. Štifter (Reithar), 45. Vokřál (Vaňáč), 52. Martínek (Štifter)

Vyloučení: 5:2, využití: 1:2, střely na branku: 35:36

.
FBC Kutná Hora – FbŠ Bohemians B 6:7 po prodloužení (1:1, 4:3, 1:2 – 0:1)
Mužské áčko předvedlo kompaktní výkon ve vyrovnaném střetnutí s B-týmem FbŠ Bohemians. Dlouhou dobu áčko vedlo, klokani vždy dotahovali. Až necelých šest minut před koncem se hostům povedl obrat. To skórovali dvakrát během 30 vteřin. Zápas nakonec poslal do prodloužení, při hře bez brankáře, Martínek. V nastaveném čase se potvrdilo nepsané pravidlo „nedáš, dostaneš“ a po spálené kutnohorské příležitosti se Bohemians radovali po důrazu před brankou.

Sestava: Bochníček B. (Hetfleisch) – Tvrdík, Reithar – Vaňáč, Kuchař – Martínek, Štifter, Vokřál – Schwarz, Kunášek, Chalupa, Dus

Branky KH: 4. Štifter (Martínek), 26. Štifter, 31. Martínek (Reithar), 34. Kunášek, 37. Štifter (Vokřál), 60. Martínek (Vaňáč)

Vyloučení: 2:0, využití: 0:1, oslabení: 1:0, střely na branku: 38:51

.
Dorostenci

Dorostenci přivezli z Mladé Boleslavi 3 body. Oba zápasy byly ve znamení obran. V obou případech po první bezbrankové třetině následovalo dějství, kde oba týmy skórovaly po jedné brance.  V prvním utkání pak třetí třetinu jedním gólem ovládli hráči Olympu, v tom druhém to naopak byli kutnohorští hráči. Dle slov trenéra Milana Šestáka prohrál v obou zápasech ten lepší tým.

Fbk Olymp Praha – FBC Kutná Hora 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branka KH: Junek (Procházka)

FATPIPE Florbal Chodov C x FBC Kutná Hora 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky KH: Fér (Kaván), Semerád (Fér), Marek (Tvrdík)

Sestava: Smítka – Tvrdík, Novotný – Macál, Špaček – Marek, Krátký, Koller P. – Semerád, Kaván, Fér – Procházka, Junek

.
Mladší žáci

Mladší žáci odehráli další soutěžní turnaj. Po tříbodovém zisku v základní skupině bojovali o konečné třetí místo. V zápase o bronz však o branku podlehli Neratovicím. O hodnocení dalšího soutěžního turnaje se podělil jeden ze tří trenérů Adam Rowe: „Kluci se snažili, hráli dobře, ale ještě máme co dohánět. Chybami se člověk učí! Kluci se ale udrželi, což je uspokojivé. Jsem spokojený“.

Skupina:

FBC Kutná Hora – FbC Panthers B 4:2
Branky KH: 2x Kovalda, Bruner, Rajchman

FBC Kutná Hora – FBC Kanonýři Kladno 0:3

O 3. místo: 

FBC Kutná Hora – Florbal Neratovice 1:2
Branka KH: Rajchman (Šejvl)

Sestava: Kareš, Bělohlávek – Vavřina, Železný, Měšťánek, Šejvl – Kodaj, Klouček, Bruner – Pařez, Holub, Kovalda, Rajchman.

.
Dorostenky

TJ Sokol Nové Strašecí x FBC Kutná Hora 3:3 (1:1, 1:0, 1:2)
Hráčky Kutné Hory vstoupily do utkání s hratelným soupeřem velice laxně a nic nenasvědčovalo tomu, že by utkání mělo skončit bodovým ziskem. Obzvláště za stavu 3:1 ve prospěch soupeřek. Jenže po využité přesilové hře se tým z havířského města zvedl a dotáhl skóre do stavu 3:3 a chvílemi sahal i po obratu skóre ve svůj prospěch. Nicméně remíza byla nakonec uspokojivým výsledkem dosti nepovedeného utkání.

Branky KH: 6. Filipová, 29. Výborná (Krupková), 33. Němcová

FBC Kutná Hora x FBC Kralupy n/V 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Utkání s outsiderem z Kralup začalo gestem fair play Kutnohorských trenérů, a to když jejim svěřenkyním byla uznána branka, která vlastně vůbec nebyla. Rozhodčí po jejich reakci uznanou branku přehodnotili a branku správně neuznali. Kutnohorské hráčky toužící po tříbodovém zisku to však neodradilo a postupně nasázely soupeřkám tři kousky. I soupeřky však hrozily střelami, které byly gólové, jenže ty brankářka Neumanová pochytala i díky několika velmi pohledným zákrokům. Zejména brankářce mohl celý tým poděkovat, jelikož po obě utkání kralovala svému brankovišti na výbornou.

Branky KH: 15. Němcová, 21. Šimůnková (Horáková K.), 25. Krupková (Horáková M.)

Sestava: Neumanová, Výborná, Šimůnková, Vašíčková, Moravcová, Němcová, Horáková K., Horáková M., Filipová, Krčová, Vyvialová, Krupková

Jaroslav Bochníček, FBC Kutná Hora

.

Zavřít menu