V desátém kole přivítali Sršni na svém ledě Buldoky Neratovice. Neznámý soupeř, který se nechtěl stěhovat z druhé příčky tabulky směrem dolů sliboval bojovné utkání. Domácí poprvé pod taktovkou nového kouče pana Stanislava Bednáře měli za cíl bodově přeskočit Buldoky. Končící trenér František Coubal se přišel s týmem rozloučit a pomoci s organizací týmu svému nástupci.

.

SK Sršni Kutná Hora – Buldoci Neratovice  5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Od úvodní buly bylo patrné odhodlání obou soupeřů uspět. Ve čtvrté minutě se Sršni ujali vedení, když Pipkova střela po ledě od modré překvapila hostujícího brankáře. Domácí začali mít více ze hry, ale další branku nevstřelili. Neratovičtí ustáli tlak Sršňů a ke konci třetiny měli několik slibných šancí. Denis Hermann však vyrovnání nedovolil.
Před začátkem druhé části se domácí hráči a za vedení klubu pan Pekař rozloučili a poděkovali Františku Coubalovi za jeho práci a popřáli štěstí a spokojenost v osobním životě.
Druhou část začali aktivněji Sršni. Po čtyřech minutách se svým důrazem v předbrankovém prostoru prosadil opět Pipek a navýšil vedení. Rozladění hosté přitvrdili hru a přibývalo vyloučení. Tým, který chce používat více tvrdostí, než hokejové chytrostí však Sršňům vyhovuje. V polovině utkání se za obranu hostí prodral mladý obránce Švejda a byl zfaulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které střelou nad beton Pavel Švejda využil a na tabuli rozsvítil trojku. V závěru druhé části se Buldoci vzepjali k náporu, ovšem skórovat se jim nepovedlo.
Třetí část se vyznačovala opět tvrdostí a nečistou hrou. Hosté cítili blížící se porážku a po zbytečných faulech naplnili trestnou lavici k prasknutí. Darovali tak Sršňům několik minut trvající výhodu pět na tři. Ve čtyřicáté osmé minutě nejprve Vaněk a po něm Švejda navýšili vedení na 5:0 a bylo rozhodnuto. Klidnější dohrávka utkání se ovšem nekonala. Nekončící potyčky ve kterých došlo i na pěsti každému ze soupeřů přinesla dalších deset trestných minut. Tři minuty před poslední sirénou se hosté dočkali snížení po závaru před Hermannem, který tak stále čeká na první nulu.
Sršňům se tedy povedlo získat další tři body a přeskočit Neratovice v tabulce. Další utkání odehrají venku proti HC Zlonice 7.12.

Hynek Macháček, SK Sršni Kutná Hora

.
Branky Sršňů
: Pipek (Jan Tvrdík), Pipek (Charvát), Švejda, Vaněk (Siváček), Švejda (Jelínek, Jiří Tvrdík)

Sestava:  Hermann (Myřátský) – Vaněk, Švejda, Tvrdík II, Krejza, Šváb, Rudolfský, Meloun, Pipek, Jan Tvrdík, Sádlo, Jelínek, Charvát, Siváček, Hynek

Vyloučení: 14/17

 

.

Zavřít menu