Výsledky víkendových utkání kutnohorských florbalistů

Mužský A-tým FBC Kutná Hora se po venkovních nezdarech představil na domácí půdě. O víkendu sehrál dva divizní zápasy, nejprve v sobotu v rámci 9. kola přivítal rezervu superligových Bohemians a poté v nedělní dohrávce 6. kola Kladno B. Oba duely nabídly ofenzivně laděnou třetí část, v sobotu v ní padlo 8 branek a v neděli dokonce 10.

Jak zápas s Bohemians, tak i s Kladnem začali Kutnohorští aktivněji, ale finální fáze pokulhávala. I když měli svěřenci trenéra Třískaly v obou zápasech střeleckou převahu, bodovali pouze v sobotu, kdy v brankových hodech přestříleli pražský tým 10:8. V nedělní dohrávce pak nezachytili úvod třetí třetiny, kdy soupeř bleskurychle odskočil do tříbrankového trháku. Kladenští pak pečetili své vítězství gólem do prázdné branky.

Ve víkendových zápasech byla sportovní hala Klimeška zaplněná a Kutnohorští se mohli opřít o podporu svých fanoušků. V sobotu přihlíželo vítězství áčka nad rezervou superligových Bohemians 156 diváků a nedělní dohrávku sledovalo 99 diváků.

FBC Kutná Hora x FbŠ Bohemians B 10:8 (3:2, 3:2, 4:4)
Branky K. Hory: 13. Tvrdík (Dus), 15. Listík (Vokřál), 16. Martínek (Vokřál), 26. Listík (Dus), 31. Schwarz J., 48. Zelený (Dus), 51. Dus z trestného střílení, 54. Dus (Vokřál), 54. Vokřál (Zelený), 60. Petrásek.

Vyloučení: 3:0, využití: 0:1, střely na branku: 41:31, diváci: 156.

Sestava K. Hory: Bochníček B. (Dlouhý) – Listík, Popek, Schwarz O., Tvrdík, Schwarz J., Martínek, Zelený, Dus, Vokřál, Petrásek, Spurný, Vojtěch, Chalupa.

FBC Kutná Hora x Kanonýři Kladno B 6:8 (1:2, 1:0, 4:6)
Branky K. Hory: 15. Vokřál (Popek), 31. Dus (Vojtěch), 46. Vokřál (Dus), 52. Spurný (Schwarz J.), 54. Dus (Zelený), 57. Tvrdík (Listík).

Vyloučení: 0:3, využití: 1:0, oslabení: 0:1, střely na branku: 48:29, diváci: 99.

Sestava K. Hory: Dlouhý (Bochníček B.) – Listík, Popek, Schwarz O., Tvrdík, Schwarz J., Martínek, Zelený, Dus, Vokřál, Petrásek, Spurný, Vojtěch, Chalupa.

Junioři ve Zruči n/Sázavou neprohráli a jsou třetí

Junioři florbalového oddílu FBC Kutná Hora pravidelně na každém ligovém turnaji bodují, vždy přivezou minimálně tři body. K dalším zápasům cestovali do nedaleké Zruče nad Sázavou.

FBC Kutná Hora x Florbalová akademie MB 3:3 (0:1, 3:1, 0:1)
Branky K. Hory: 17. Martínek (Procházka), 18. Vnuk (Měšťánek), 20. Martínek.

Urputný boj. Hra se přelévala ze strany na stranu, ve vedení se postupně vystřídaly oba týmy. Nakonec došlo na dělbu bodů.  „Hrozný zápas, neměli jsme patřičný klid na florbalkách. S výsledkem nejsem rozhodně spokojený,“ hodnotil utkání trenér Kutné Hory Adam Rowe.

FbŠ Bohemians B x FBC Kutná Hora 2:7 (0:3, 0:2, 2:2)
Branky K. Hory: 5. Procházka (Martínek), 9. Cieslar (Schroller), 10. Rejna (Cieslar), 14. Martínek (Danda), 22. Rejna (Měšťánek), 26. Měšťánek (Martínek), 33. Smitka M. (Svoboda).

Kutnohorští předvedli rozdílný výkon oproti předchozímu zápasu. Od úvodních vteřin byli střelecky aktivnější a v zápase potrestali každou chybičku soupeře. S výsledkem byl spokojený i trenér Adam Rowe: „Předvedli jsme diametrálně odlišný výkon, prezentovali jsme se kvalitní týmovou hrou a zaslouženě vyhráli.“

Sestava K. Hory: Zeman – Klouček, Procházka, Danda, Svoboda, Smitka M., Vnuk, Němec J., Cieslar, Rejna, Smitka L., Schroller, Měšťánek, Martínek.

Orlové sahali po postupu do 1. koše

Ve 4. kole vyrazili kluci opět k zápasům ve 2. výkonnostním koši. Po výborném týmovém výkonu na předešlém turnaji jsme vstupovali do prvního zápasu s Olympem Poseidon s větší sebedůvěrou. Po zcela vyrovnané 1. půli (poločasové skóre 3:2) jsme v další části začali využívat naše střelecké příležitosti, které nás dovedly k pohodlnému vítězství 12:5. Vedle tradičně produktivní 1. a 2. formace se výborně předvedla i 3. trojka v čele s Markem Dobešem, která dokázala nejen skvěle pokrýt nebezpečné hráče Olympu, ale i vstřelit důležité branky.

V následném zápase nás čekal dosud neznámý modrý tým Technologů z Mladé Boleslavi. Kluků bylo sice jen 6, ale s obrovským brankářem budili respekt. Zápas se hrál od počátku ve vysokém tempu, v nasazení nebylo Orlům ostatně po celý turnaj co vytknout. Náročná a rychlá hra bohužel přinášela na naší straně i řadu nepřesností v koncovce. Pohledný a vyrovnaný zápas skončil zaslouženou remízou 6:6.

V pauze před posledním zápasem si kluci odskočili z hřiště mezi fanoušky a neúnavnou podporou týmu Olympu v zápase proti Modrým z MB dopomohli Olympu k vítěznému výsledku, který poslal Orli do finále, kde na nás čekali Draci z Čerčan.

Ani v posledním zápase náš tým nepolevil a po poločasovém výsledku 5:3 jsme byli nadohled dalšímu velkému úspěchu. Nicméně soupeř vstoupil do 2. půle několika slepenými góly, které zcela otočily běh zápasu. I přes velké úsilí našeho týmu v závěru, kde nám chyběla i trocha štěstí, se nepodařilo zápas zvrátit. Výsledek 6:8 znamenal teprve třetí porážku Orlů v letošní sezóně.

Klukům patří opět velký dík. Jejich individuální i týmové výkony nám rostou každý turnaj před očima, nezbývá než se těšit na další kolo.

Autor: Toman R.

Orlíci při své premiéře ve 3. výkonnostním koši nezklamali

Při své premiéře ve třetím výkonnostním koši Orlíci potvrdili své dosavadní výborné výkony. Ve skupině se utkali s Draky Říčany a s Pitbulláčky Kolín. Oba soupeři byli určitě zkušenější a technicky lepší, ale Orlíci chybějící zkušenosti nahradili dobrým pohybem a kolektivním pojetím. Přestože konečné výsledky obou zápasů vypadají jednoznačně, tak herně Orlíci rozhodně nezklamali. V obou utkáních do poločasu drželi vyrovnaný stav, a i když se soupeři nakonec prosadili, tak si Orlíci vypracovali dost šancí ke korekci výsledku. Scházela jen lepší produktivita a někdy i trochu sportovního štěstí. V posledním zápase o udržení se Orlíci se stejnou chutí pustili i do Sparty Praha. Ačkoli se Sparta ujala vedení, do poločasu se jim podařilo vyrovnat. Ve druhé půli už byli Orlíci lepším družstvem a jen zásluhou výborného brankáře Sparty utkání nakonec neskončilo mnohem výraznějším rozdílem.

Všechny složené útoky včetně brankáře zahrály na turnaji znovu výborně. Nejproduktivnější a rozhodující výkon však tentokrát předvedla naše mini trojka Janeček, Liberský, Kamenář.