Turistický výlet na Stezku korunami stromů jsme plánovali již od loňského školního roku. Za finanční podpory Města Kutné Hory jsme náš plán v září uskutečnili. Ono to není jen tak letět doslova na druhou stranu republiky, tam si užít krásy přírody a zase být večer zpátky doma na gauči.

.
.
Celkem snadno se nám podařilo naplnit autobus nadšených dětí a ve středu brzy ráno, hurá na Lipno. Po 3,5 hodinách cesty jsme zastavili na parkovišti přímo u lanovky. Nadšení dětí: „Jéé, pojedeme lanovkou“, vystřídal pokyn „ vezměte si vše s sebou. Vyrážíme pěšky nahoru“.
A začalo jít „do tuhého“. Při představě, že musíme zdolat celý kopec nahoru, začaly na některé jedince padat mdloby. Zbytečně. Po půl hodince stoupání jsme se všichni ve zdraví sešli pod rozhlednou.  Stezka samotná je obrovský zážitek – pohled na Lipno z ptačí perspektivy, zaledněné vrcholky Alp a špičky stromů, které jsme míjeli při stoupání na samý vrchol rozhledny, jsme měli přímo na dosah.
A cesta dolů z rozhledny? Pro většinu z nás obrovský sešup.  Nenechali jsme si totiž ujít jízdu na nejdelším suchém tobogánu v České republice. Zpáteční cesta k autobusu již byla za teplého a slunečného počasí příjemnou procházkou, tu a tam kolem nás závratnou rychlostí profrčeli nadšenci na koloběžkách nebo kolech. „Jak asi dojedou?“, říkali jsme si. No, někteří dopadli i tvrdě.

Mgr. Martina Rajnyšová, ZŠ Kamenná stezka

.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

.

Zavřít menu