Přesně 104 dětí z Kutné Hory a okolí tráví již týden část prázdnin v rekreačním středisku Želivka na Vysočině.

Sportovní tábor, který má téměř čtyřicetiletou tradici, se tak o víkendu přehoupl do své druhé poloviny. A právě tato druhá část byla odstartována v sobotu 30. července 2016 slavnostním zahájením táborových olympijských her.

„Naší táborovou olympiádu se snažíme organizovat přesně podle vzoru novodobých olympijských her. Děti rozdělíme do států a následně již vše probíhá téměř jako na skutečných hrách. Opustíme na okamžik areál tábora, ten se přemění na olympijskou vesnici a do ní začínají postupně přijíždět jednotlivé sportovní výpravy. Následující den proběhne slavnostním zahájení olympijských her s nástupem států, vztyčením vlajky a zapálením ohně a pak už se rozběhne 6denní sportovní program s mnoha soutěžemi vrcholící slavnostním zakončením her a vyhlášením konečných výsledků,“ přibližuje hlavní vedoucí Tomáš Kaprálek stěžení část táborového programu.

Letošní olympiády se účastní Argentina, Nizozemsko, Nový Zéland a Jihoafrická republika, pro které je připraveno 18 kolektivních a 14 individuálních soutěží.

Dětský sportovní tábor se koná za podpory Města Kutná Hora.

tz

Zavřít menu