28. června byl vyhodnocen nejlepší dětský nápad soutěžní kampaně Lepší škola, kterou pro kutnohorské základní školy připravila firma Foxconn Technology. Po sečtení facebookového hlasování a hodnocení nezávislé poroty se vítězem stal projekt Chceme skleník na terase ze ZŠ T. G. Masaryka.

 

Veřejná prezentace devíti finálových projektů se uskutečnila v reprezentativním prostoru Rytířského sálu ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře. Za každou zapojenou školu prezentovali žáci sedmých a osmých tříd tři vybrané nápady, které rozpracovali do Power Pointové prezentace a před veřejností a nezávislou porotou je představili.  Do soutěže se přihlásily  kutnohorské základní školy Jana Palacha, Kamenná stezkaT. G. Masaryka. Žáci z těchto tří škol v rámci své výuky pravidelně diskutovali o tom, jak mohou zlepšovat prostor, ve kterém žijí, a přemýšleli o tom, co ještě by mohli ve své škole zlepšit. Přes mobilní a webovou aplikaci „Lepší místo“ pak zaslali své tipy.

„Jsme nadšení z toho, jakým způsobem se děti do naší soutěže zapojily. Jejich nápady a prezentace ukázaly, že jim není lhostejné, v jakém prostředí žijí a že pro své sny umějí napnout své mentální síly a zabojovat“, vyjádřila se k průběhu soutěže Simona Brůžková, supervizor náboru a komunikace Foxconn Kutná Hora. „Všechny prezentované nápady by si jistě zasloužily realizaci, nicméně vítězem může být jen jeden a my jsme velmi rádi, že vítězný nápad můžeme 50.000 Kč financovat a přispět tak ke zlepšení prostředí dětí na ZŠ…“, přidává se výrobní ředitel Foxconn Kutná Hora, Vladislav Král, jeden z členů poroty.

V nezávislé porotě dále zasedli starosta Kutné Hory Martin Starý, Radek Herold, ředitel firmy Herold, Petr Hurych, ředitel firmy Auto Unikom a dětský pohled na věc zastupovala Irena Coufalová z Gymnázia J. Ortena, členka skupiny Čupakabry, která získala 3. místo v celostátním kole prezentačních dovedností Prezentiáda.

Po sečtení facebookového hlasování a hlasování poroty se tedy vítězným nápadem stal projekt Chceme skleník na terase ze ZŠ T. G. Masaryka. A že výběr vítěze nebyl jednoduchý dokazují ostatní nápady, které se do finále soutěže dostaly. Ze ZŠ Jana Palacha soutěžily projekty: Akce Dvorek 1.0, Food Day, Wifi Free. Ze ZŠ Kamenná Stezka postoupily do finále nápady: Kamenná zeď – pocta deváťákům, Školní dvorek, Workoutová posilovna. ZŠ T.G. Masaryka soutěžila s projekty: Chceme skleník na terase, Vysněná Wifi, Workoutové hřiště. Na zrealizovaný skleník na terase a jeho slavnostní otěvření se děti ze ZŠ T. G. Masaryka mohou těšit po prázdninách.

Plnit dětská přání a dětské sny je bezesporu bohulibý a inspirativní počin. Firma Foxconn douhodobě udává svým postojem směr, k němuž by se mohli připojit i další dárci. Věřme, že je jen otázkou času, kdy budeme moci přihlížet realizaci některého z dalších skvělých dětských nápadů.

Více na www.lepsimisto.cz a www.foxconn.cz.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Zavřít menu