Ve Spolkovém domě v Kutné Hoře začala ve středu výstava „Ještě než zmizí“ Jakuba Vágnera. Na fotografiích můžete vidět divoké kmeny, jejich tradice i úchvatnou přírodu v posledních nedotčených koutech naší planety.

„S Jakubem Vágnerem jsem se blíže seznámil na šampionátu na Katlově, jeho cestovatelské a rybářské výpravy sleduji již dlouho. Všichni víte, že jsem ekoterorista, ochranář bázen do kytek a do zvířat, tak jsme se dali do řeči a dá se říci, že jsme se skamarádili,“ uvedl při vernisáži starosta Kutné Hory Martin Starý. „Už před rokem jsem ho poprosil, jestli bychom v jeho nabitém programu našli chviličku, aby přijel do Kutné Hory zahájit tuto výstavu,“ vysvětlil a dodal: „Jakuba považuji už tak trochu za Kutnohoráka a doufám, že společně vymyslíme i další akce.“

Martin Starý se s názvem výýstavy „Ještě než zmizí“ podle svých slov ztotožnil. „Tato výstava ukazuje místa, která za pár let mohou navždy zmizet. Je mementem toho, co lidi v tropech páchají a je třeba si to připomínat,“ uzavřel Martin Starý.

„Jsem hrdý, že výstava zde může být. Jsem sice hrdý Katlovák, ale samozřejmě trochu i Kutnohorák,“ obrátil se na Martina Starého Jakub Vágner. „Katlov se stal pro mě domovem, je to nejkrásnější místo na zemi,“ zdůraznil. „Ač jsem projel celý svět, dá se říci, že Katlov a Českou republiku bych nikdy neopustil. A není nic krásnějšího než východ slunce nad Katlovem – a to jsem pár východů slunce jinde viděl,“ poznamenal. „Jsem rád, že po osmi letech, kdy jsem neměl žádnou výstavu, mohu vystavovat tady,“ uzavřel a potom se poutavým vyprávěním podělil o příběhy, které se pojí s jednotlivými fotografiemi.

Výstavu můžete navštívit denně od 10 do 17 hodin až do 29. ledna 2017.

tz

Zavřít menu