SK Sršni Kutná Hora – Tatran Sedlčany  12:2  (2:1, 4:1, 6:0)

V osmém kole krajské soutěže hostili Sršni na svém ledě Tatran Sedlčany. Soupeř ze středu tabulky vyhrál minulá dvě kola a na svém ledě v závěru předešlého ročníku porazil Sršně 4:1! Stanislavu Bednářovi se sešlo několik omluvenek útočníků a tak musel doplňovat juniory druhou i třetí formaci. Cílem bylo vyhrát a udržet vedení v tabulce.

Že vítězství nebude laciné, bylo zřejmé hned v úvodu. Sedlčany mají urostlé důrazné hráče, kteří nic nevypouští. Skóre však otevřeli Sršni Chmelařovou střelou od modré. V polovině třetiny využili Sršni přesilovku, když Fišarovu nabídku využil Jan Tvrdík. Sedlčany se prosadily v závěru prvního dějství a tak se do kabin odcházelo za stavu 2:1.

Druhá třetina začala pro Sršně výborně. Hned v prvním střídání navýšil vedení Jiří Tvrdík I. po nahrávce Rudolfského. Sedlčanští však dokázali bleskově odpovědět a David Jelínek v kutnohorské bráně lovil puk podruhé. Z druhé třetiny uplynulo jen půldruhé minuty, když se obránce Čejka ocitl s kotoučem před gólmanem hostí, kterého vymíchal a vsítil čtvrtou branku. Sršni začali být lepším týmem a měli více ze hry. Ve dvacáté páté minutě Jiří Tvrdík II. vsítil pátou branku, po Siváčkově ideální nahrávce zpoza brány. Dvě minuty před druhou sirénou zafungovala souhra první formace a střelu obránce Vaňka tečoval do sítě před brankářem hostí Jiří Tvrdík I.

Stav 6:2 po dvou třetinách dával Sršňům klid. Hosté začali odpadat fyzicky a tak bylo vše nachystáno na střeleckou exhibici domácího týmu. Nejprve hned v úvodu Jiří Tvrdík I. nádherně zavěsil po samostatné akci, aby dovršil svůj hattrick a poté následovalo ještě pět krásných branek z holí Siváčka, Javůrka, Jiřího Tvrdíka II., Křečka a Jelínka. Jedinou nepříjemností byl náraz Michala Švába hlavou do mantinelu po zbytečně nešetrném zákroku frustrovaného útočníka hostí. Závěrečná siréna byla pro Sedlčany vysvobozením a Sršni se těší ze zisku tří bodů.

V devátém kole, 6. listopadu Sršni odjíždějí do Milevska bojovat o další body proti TJ Božetice.

Branky Sršňů: Chmelař (Javůrek), Jan Tvrdík (Fišar), Jiří Tvrdík I. (Rudolfský), Čejka (Siváček), Jiří Tvrdík II. (Siváček), Jiří Tvrdík I. (Vaněk, Rudolfský), Jiří Tvrdík I., Siváček (Jiří Tvrdík I.), Javůrek (Švejda Pavel, Jelínek), Jiří Tvrdík II. (Siváček), Křeček (Čejka), Jelínek (Švejda Pavel)

Sršni: D. Jelínek (Březina) – Vaněk, Chmelař, Švejda Pavel, Havelka, Čejka, Křeček, Rudolfský, Tvrdík Jiří I., Javůrek, Jelínek M., Tvrdík Jan, Siváček, Tvrdík Jiří II, Fišar, M. Šváb (Švejda Petr) Trenér Stanislav Bednář.