Novinky ve veřejné hromadné dopravě

Nové spoje mezi sídlištěm Šipší, aut. stanovištěm a poliklinikou od 2. dubna.

Na základě četných žádostí starších cestujících dojde od 2. dubna k přidání přímých dopoledních spojů mezi sídlištěm Šipší, autobusovým stanovištěm a poliklinikou a to v intervalu 60 minut.

Mezi Šipším a aut. st. spoje ponesou označení linky 786, z aut.st. na polikliniku (a zpět) spoje pojedou pod číslem linky 481.

Přestup na aut. st. bude nutný pouze u jediného spoje, a to v 11:33 z Opletalovy s příjezdem v 11:39 na aut.st. Navazující spoj linky 481 odjede ve směru poliklinika v 11:48.

Během letních prázdnin však tento spoj linky 481 nepojede z oběhových důvodů. Stejně tak v létě nepojede první spoj linky 481 od polikliniky v 8:18 na Šipší, využít bude možné jen tu část spojení, která bude označena jako linka 786 (v 8:24 z aut. st. a s příjezdem v 8:30 do Opletalovy).

Víkendový provoz na lince 805 mezi Kolínem a Kutnou Horou bude posílen

Od 29. března nás čeká zavedení víkendového provozu na lince 805 mezi Kolínem a Kutnou Horou. Původní návrh počítal s devíti spoji, nakonec jich bude dvanáct (v každém směru šest). Z toho čtyři páry spojů budou prodlouženy až do Červených Janovic (s příjezdem a odjezdem do/z Janovic v cca 6, 10, 14 a 18 hodin). Zbylé dva páry spojů zajistí rozsah provozu mezi kolínským nádražím a Karlovem, Čáslavskou.

Finální jízdní řád již brzy naleznete na web. stránkách https://vhd.kutnahora.cz

Radim Fedorovič, koordinátor veřejné hromadné dopravy

 

Zavřít menu