Dobrý den, jmenuji se Zuzana Kocourková, pracuji jako průvodkyně a cca 20 let se zabývám pořádáním nejrůznějších kulturních akcí ve městě – Probouzení, akademie na ZŠ Žižkov, speciální tématické prohlídky města, Kutná Hora nestoudná. Také tvořím repliky historických kostýmů a pořádám výstavy.

.
Při nedávném bilancování mě ale došlo, že pro samé turisty a historii – byť nesmírně bohatou – se nějak pozapomíná na velkou část obyvatel města, konkrétně na mladé rodiny a dětmi žijící v lokalitě Studně a okolí. Jistě, lze namítnout, že se na různé akce ve městě mohou přijít podívat, já ale z vlastní zkušenosti vím, že po absolvování každodenního maratonu práce – škola – domácnost už moc energie nezbývá a navíc, tyto akce nejsou moc zaměřené na děti. Toto bych chtěla napravit. Oslovila jsem tedy pár nadšenců podobného smyšlení, dali jsme dohromady realizační tým a zašli za panem starostou Martinem Starým s nápadem, jak bychom si celou věc představovali. Pan starosta souhlasit a tak hurá do toho! Chtěli bychom – počínaje rokem 2016, začít přímo na Studních pořádat pravidelně se opakující akce a to, cca v měsíci červnu pohádkový les, a na podzim pouštění draků na Menhirech. Vše obohaceno bohatým doprovodným programem se zapojením co nejširší veřejnosti.
Pohádkový les není samozřejmě nic nového pod sluncem. Chtěla jsem ho pořádat už před 15 lety a to na cestě „po mlejnech k Velkému rybníku“. Tam každé zákoutí přímo evokuje představy pohádkové bytosti. V tu dobu žil v Kutné Hoře pan spisovatel Miloslav Švandrlík. Dokonce se chystal vydat nové pověsti o Kutnohorských strašidlech. Oslovila jsem ho tedy, zda by se takové akce nechtěl zúčastnit a vida, chtěl. Nakonec ale k realizaci nedošlo. Škoda.
Takže si myslíme, že uzrál čas a že pohádkový les na Studních by se dal pojmout také jako vzpomínka na velkého pana spisovatele, ktarý mezi námi žil a město miloval. Napadl nás název Švandrlíkův les, Švandrlikiáda…? Samozřejmě, bez Vaší podpory, nemá smysl se do něčeho takového pouštět. Proto prostřednictvím tisku oslovujeme co nejširší veřejnost. Napište nám prosím, co si o nápadu myslíte a nebo ještě lépe, v případě Vašeho zájmu o aktivní účast na sebe pošlete kontakt, napište čím by jste chtěli přispět – od malování kulis, přes hraní na kytaru, hraní scének, malování na obličej, či pořádání soutěže o miss strašidýlko….apod. Čím víc nás bude, tím líp. Čím víc nápadů, tím bude akce pestřejší a zajímavější. Po vyhodnocení Vašich ohlasů případné zájemce oslovíme, určíme datum a místo společné schůzky a můžeme začít tvořit. Těšíme se na Vaše ohlasy.

Zuzana Kocourková

.
Kontakty: 
e-mail: svandrlikuvles.kh@seznam.cz , nebo tel.: 605021639 pí. Kocourková, 731181683 sl.Tesárková

.

Zavřít menu