Tak jako další česká a moravská města si i Kutná Hora připomene 25. výročí demokratických změn ústících v sametovou revoluci a změnu politického režimu v zemi. Sérií kulturně – společenských akcí komorně oslaví historický milník vedoucí k demokratickému vývoji společnosti v České republice.

.
Seriál akcí konaných u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a 25. výročí sametové revoluce odstartuje ve čtvrtek 13. listopadu v 16. hodin vernisáž výstavy dobových fotografií Jaromíra Procházky v Sankturinovském domě na Palackého náměstí. Zahájení výstavy se odehraje za přítomnosti pamětníků historických událostí z roku 1989 a hudebního doprovodu Pepy Nose. Fotografie budou v Sankturinovském domě vystaveny do 4. prosince letošního roku.
O hodinu a půl později, tedy v 17.30 začne další vernisáž, tentokrát ve Spolkovém domě v Lierově ulici. Výstava s názvem Doteky života je věnována osobnosti básníka a hudebníka Karla Kryla a potrvá do 28. listopadu. Ve stejný den, v 18. hodin, začne v kostele sv. Jana Nepomuckého recitál Jana Kryla s názvem Není bratr jako bratr.
Oslavy budou pokračovat také v pátek 14. listopadu. V refektáři Jezuitské koleje (GASK) se na společném slavnostním koncertu v devatenáct hodin potkají Kutnohorský komorní orchestr a Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl Kutná Hora.
Závěr programu oslav se odehraje v kutnohorském kině Modrý kříž. Zde bude v úterý 18. listopadu úderem 17. hodiny zahájena slavnostní projekce pátého dílu filmové kroniky Bohuslava Kučery. Tento díl je věnován dění v Kutné Hoře v letech 1989 až 1994.

(jok)

.

Sametová revoluce výročí 2014

 

.

Zavřít menu