Konání Sedlecké pouti vzala rada města na vědomí, uskutečnit se má od 4. do 6. 7. v menším rozsahu, za dodržení bezpečnostních opatření

Informativní zprávu k pořádání Sedlecké pouti v náhradním termínu od 4. do 6. července vzala 27. května rada města na vědomí s tím, že organizátor pouti Josef Tříška je připraven na sebe převzít odpovědnost za zajištění a dodržení všech v té době platných bezpečnostních opatření. Jak uvedl při podání žádosti o povolení uzavírky silnice pro zajištění pořádání pouti, v těchto dnech organizuje podobnou pouť v Milovicích. „Uvedl, že je zcela schopen zajistit plnění platných nařízení vydaných ministerstvem zdravotnictví v době koronaviru pro pořádání venkovních akcí,“ uvedl Dobroslav Vepřek z technického oddělení Městského úřadu v Kutné Hoře s tím, že se jedná například o dodržení počtu návštěvníků, povinných rozestupů mezi atrakcemi, mezi stánky atd. Navíc je nutné umístění dezinfekcí u každé atrakce, včetně ochranných rukavic.

Pouť se má uskutečnit v omezeném rozsahu, zhruba na jedné šestině plochy, na které se obvykle pouť koná. „Město Kutná Hora na žádost organizátora povolilo uzavírku Palackého ulice, to je staré Vítězné, a to od pondělí 29. června do úterý 7. července tak, aby mohl být zajištěn i úklid prostranství po ukončení akce.  Provoz čerpací stanice, řeznictví aj. by nebyl vůbec přerušen,“ upřesnil Dobroslav Vepřek a dodal, že na uzavřené místní komunikaci je v plánu stánkový prodej, případně parkování techniky, zázemí pouti. Na louce, která je soukromým pozemkem a není v majetku města má být umístěno maximálně dvacet atrakcí, včetně dětských kolotočů atd. Smlouva o pořádání akce bude na programu zasedání rady města 10. června.

Monika Pravdová

Zavřít menu