Kutná Hora dlouhodobě aktivně pracuje v rámci Regionálního výboru pro střední a východní Evropu OWHC (CEER OWHC) a již dvakrát se stala organizátorem mezinárodní regionální konference. Naposledy v loňském roce, kdy jsme se zamýšleli nad možnosti spolupráce měst, která jsou zapsána na Listinu UNESCO a jsou aktivními členy CEER OWHC.

Volba padla na spolupráci škol s doporučením volného navázání na předchozí spolupráci Budapešti a Banské Štiavnice. Připravila jsem projekt, který byl doporučen k financování a následně bylo schváleno i pokrytí všech plánovaných nákladů z prostředků CEER OWHC.

Na základě této dobré zprávy se sešli začátkem týdne koordinátoři a učitelé měst V4, která jsou zapsána na Listinu UNESCO a aktivně pracují v CEER – Banská Štiavnica, Budapešť, Krakov a Kutná Hora. Tato města deklarovala svůj zájem o spolupráci a i školy podepsaly společné memorandum. Byly naplánovány aktivity pro zúčastněné žáky na květen 2015, kdy dojde k samotné realizaci projektu. O přípravě a průběhu projektu budeme informovat nejen v Kutnohorských listech, ale i na webové stránce, která bude v rámci projektu spuštěna.

Eva Hnátková

.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

.

Zavřít menu