Zda město doplatí spoluúčast k získané dotaci na rekonstrukci fotbalového hřiště v Lorci, rozhodnou až zastupitelé

TJ Sparta Kutná Hora získala pětimilionovou dotaci MŠMT na rekonstrukci hrací plochy městského fotbalového areálu v Lorci, který má v dlouhodobém pronájmu. „Zástupci Sparty nyní požádali, aby město doplatilo částku 2,16 milionů korun jako spoluúčast,“ řekl starosta města Josef Viktora (ANO). Celkový rozpočet na kompletní rekonstrukci fotbalového trávníku včetně meliorace a závlahy je 7,2 milionů korun. Návrh doporučit zastupitelům poskytnout spoluúčast k dotaci kutnohorští radní 24. dubna nepřijali. Rozhodovat budou až zastupitelé.

 „Je skvělé, že někdo dokáže získat pětimilionovou dotaci. Bohužel však tomu nepředcházel souhlas zastupitelstva k podání žádosti o dotaci. V rozpočtu na to nemáme vyčleněné prostředky, nepočítali jsme s tím,“ uvedl místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti) a dodal, že prozatím kdokoli žádal o dotaci, musel mít žádost předem schválenou a tím měl i garantovanou spoluúčast města.

„Trochu se bojím toho, že by mohlo následovat to, že kterýkoli spolek podá dotaci, bude chtít automaticky doplatit spoluúčast. Na druhou stranu všichni víme, že to je dobrá a potřebná akce. Myslím, že na zastupitelstvu bude bouřlivá diskuze,“ konstatoval Vít Šnajdr a dodal, že jako sportovec by byl okamžitě pro, vzhledem k okolnostem je to však problematické.

Jak doplnil starosta Kutné Hory Josef Viktora, požadovaná částka 2 miliony 160 tisíc korun na spoluúčast se letos v rozpočtu bude hledat velice těžko.

Pravdou je, že městský fotbalový stadion v Kutné Hoře je řadu let v neutěšeném stavu a zasloužil by si kompletní rekonstrukci. Město zatím investovalo jen do nezbytných oprav objektů. Ve spolupráci se Spartou připravilo architektonickou studii revitalizace sportovního areálu. Rada města vloni v listopadu vypsala poptávkové řízení na zhotovení projektové dokumentace. Z důvodu výše ceny nakonec ze záměru sešlo.

pra

 

Zavřít menu