Stejně jako v minulosti chce Krajské ředitelství policie StČ kraje i letos vědět, jak si policie stojí v očích veřejnosti. Koncem května a začátkem června tak i na okrese Kutná Hora probíhá výzkum veřejného mínění o Policii ČR, kdy se občanů na ulicích vybraných měst doptávají přímo policisté z oddělení tisku a prevence na již standardní otázky.

.
Jejich vyhodnocením by měla policie zjistit, jakým směrem se ve vztahu k veřejnosti ubírá. Cílem policistů je zejména zjistit, jaké trestné činnosti se občané nejvíce obávají a s jakou se nejčastěji setkávají, zda se cítí bezpečně v místě bydliště. Zjišťovat se bude i to, jaký mají pocit z jednání s policistou, zda byl zdvořilý, ochotný a zda jeho jednání bylo profesionální. Další podobné otázky by měly v závěru ucelit celkový obraz práce policie a vztahu s veřejností, z jehož základu pak bude policie čerpat, aby její práce byla co možná nejvíce efektivní a aby byli občané s prací policie spokojeni.

Policisté proto žádají občany, kteří se s nimi v ulicích měst setkají, aby jim vyšli se svou spoluprácí vstříc, byli důslední a odpovědní. S výsledkem výzkumu pak budou opět prostřednictvím regionálních médií a na policejních webových stránkách www.policie.cz, seznámeni.

por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí P ČR Kutná Hora

.

Zavřít menu