V sobotu 21. února měl na programu tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora utkání 13.kola mistrovského ročníku 2.ligy MD-Čechy 2014/2015, ve kterém přivítal druhý tým soutěže, severočeskou Lokomotivu Louny. Utkání se hrálo ve Zruči nad Sázavou od 16. hodin.

.
SPARTA Kutná Hora – LOKOMOTIVA Louny  3 1  :  2 9   /  17 : 18  /

Hosté měli po 12. odehraném kole na 2. místě bilanci 10-0-2 a zisk 20 bodů, SPARTA na místě čtvrtém bilanci 8-0-4 a zisk 16 bodů. V podzimním vzájemném utkání tým Loun doma zvítězil 32:24 a vzhledem k těmto všem skutečnostem nastupoval do sobotní odvety určitě v roli mírného favorita.

Ale utkání bylo od úvodních minut hodně vyrovnané, nejprve vedli hosté 0:1 a 1:2, potom Sparta 3:2, 5:3, 6:4 a v 10. minutě byl stav 6:5. Následná šňůra tří branek znamenala ve 13. minutě vedení SPARTY již 9:5, hosté však rychle odpověděli pěti brankami v řadě a v 18. minutě přešli do vedení 9:10, později ještě vedli 10:11 a 11:12. A ve vedení se oba soupeři vystřídali i v poslední desetiminutovce prvního dějství, nejprve Sparta opět otáčí na 13:12 a o branku vedla ještě ve 27. minutě, kdy byl stav 16:15, poté hosté otáčí třemi brankami v řadě na 16:18 a těsně před závěrečným hvizdem upravují domácí na poločasových 17:18.

Průběh 2. poločasu se tomu prvnímu hodně podobal. Hosté v jeho úvodu vedou 17:19 a 18:20, ve 40. minutě již opět Sparta 22:20 a o minutu později je srovnáno na 22:22. O další minutu později vede Sparta opět o 2 branky – 24:22, ve 47. minutě pro změnu hosté 24:25 a 25:26. Za tohoto stavu zaznamenávají domácí tři branky v řadě a ve 49. minutě mají zpět náskok dvou branek – 28:26, po snížení hostí na 28:27 vedou v 51. minutě 29:27.
A drama pokračuje, do 56. minuty totiž hosté stačí vyrovnat na 29:29. Sparta ale v této době parádně odbrání dvojnásobné oslabení, několika důležitými zákroky se vytáhne brankář Kotěšovec a Losinecký s Horákem brankami v 56. a v 57. minutě rozhodnou o osudu utkání. V posledních třech minutách totiž již branka nepadla a tak nakonec Sparta poráží tým Loun o dvě branky v poměru 31:29. Kutnohorský tým mladších dorostenců tak odvedl soupeři podzimní porážku a dotáhli se na něj v průběžné tabulce soutěže již na rozdíl dvou bodů.

V sobotním utkání se v brance Sparty vystřídali oba brankáři. Jak Ginter, tak Kotěšovec střídali lepší i horší chvilky, druhý jmenovaný v závěru tým hodně podržel.
Střelecky se nejvíce prosazoval Škalda, Špaček a Losinecký, o něco méně než obvykle Procházka (zazděná přehazovačka ze šestky v závěru mohla mrzet). Další neméně důležité branky přidali Horák s Veselým, ale oba toho také v útoku dost pokazili. Naštěstí to nebylo pro konečný výsledek až tak rozhodující, oba body zůstaly doma. Celý tým mladších dorostenců Sparty zaslouží za sobotní vítězství nad druhým týmem soutěže určitě velkou pochvalu.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Jiří Hasala ?
„Utkání bylo dramatické až do samotného závěru, ale příliš pohlednou házenou nepřineslo. Soupeřova  osobní obrana, vždy na dva hráče,  nám dělala potíže, ale jenom do chvíle než si ostatní uvědomili, že i oni se mohou prosazovat.  Václavův brankářský koncert na závěr, kdy jsme hráli pouze ve čtyřech, to byla lahůdka, která dala základ našemu zaslouženému vítězství“.