Junioři florbalového FBC zajížděli k dalšímu turnaji 2. ligy do Kladna, kde potřebovali porazit vedoucí Kladno a tím si zachovat naději na postup do extraligy. Mladí kutnohorští florbalisté nezaváhali a z města oceli přivezli důležité body.

.

FBC Havíři Kutná Hora – FBC Kladno 7:5 (1:1, 2:2, 4:2)
Hned první zápas sliboval bitvu jako řemen, první Kladno na domácí půdě hostilo druhou Kutnou Horu. Od začátku utkání bylo jasné, že ani jeden z týmů nebude chtít prohrát. Čekalo se, že průběh zápasu bude hodně divoký a to se později i potvrdilo. Začátek první třetiny si kutnohorští vytvářeli velmi nadějné šance, kdy se hodně tlačili do branky soupeře. To ve druhé minutě přineslo ovoce, když míček po střele Schwarze doklepl za záda brankáře Štifter. To si ovšem domácí nenechali líbit a rychle srovnali skóre na 1:1. Čtyři minuty před koncem první třetiny přišel nedovolený zákrok Kladna, po kterém následovalo trestné střílení pro Kutnou Horu. Martínek ale neproměnil a tak první třetina skončila nerozhodným stavem po gólu na každé straně. Druhá část byla opět přetahovaná o to, který tým se ujme vedení. Povedlo se to Kutné Hoře, kdy po krásné přihrávce Petráska dával Málek už jen do prázdné branky. Soupeř ale během tří minut vývoj zápasu obrátil ve svůj prospěch. Naštěstí před koncem druhé třetiny obránce Bříza vystřelil jako z děla a brankář míček pouze vyrazil k pozorně stojícímu Štifterovi, který míček doklepl tam, kam patří. Na začátku třetí třetiny svítil na ukazateli nerozhodný stav a opět se začínalo znovu. Všem bylo jasné, že právě tato třetina rozhodne o vítězi tohoto klání! Kutná Hora, hned z úvodu utkání ukázala, že chce být tím, kdo vybojuje těžké body z tohoto utkání, když Kunáškova přesně umístěná tvrdá střela nedala brankáři moc šancí. Kladno opět srovnalo, ale Kutná Hora opět našla rychlou odpověď. Štifter po dlouhém nahození lišácky tečoval střelu na přední tyč a překonal potřetí gólmana, a tím zkompletoval svůj hattrick. Opět netrvalo dlouho a přišla odpověď od soupeře v podobě vyrovnání na 5:5. Čas začínal ubíhat čím dál rychleji. Do konce utkání zbývalo pět minut, po pěkném shození z rohu na obránce Zeleného, který se nerozpakoval a poslal nádhernou střelu do růžku branky, se Kutná Hora ujala vedení. Soupeř zjistil, že teď bude on muset dotahovat ztrátu jedné branky. Kladno odvolávalo brankáře a chodilo do šesti. Toho minutu před koncem využil Štifter a dal tak branku, po které už bylo definitivně jasné, který tým bude ten šťastnější. Kutná Hora získala důležité tři body a šla se připravovat na svého dalšího soupeře, kterým byl pražský celek Bohemians.

Branky KH: 4x Štifter (Schwarz J., Bříza, Spurný), Málek (Petrásek), Kunášek, Zelený (Štifter)

.
FBC Havíři Kutná Hora – FBŠ Bohemians B 7:6 (1:1, 3:5, 3:0)
Do druhého utkání nastoupila Kutná Hora proti Bohemians. Zápas lépe začal pro soupeře z Prahy. FBC se trápilo, svým uspokojením z prvního zápasu a laxním přístupem dalo soupeři naději na zisk bodů. První část skončila nerozhodně, ale soupeř byl rozhodně nebezpečnější. Druhá část se hrála nahoru, dolu. FBC šlo rychle do vedení, když se prosadil Štifter. Soupeř ale bleskově odpověděl a dokonce navýšil své vedení až na 4:2. V tom momentě nebylo již na co čekat a hra se stáhla na dvě formace. FBC ožilo, ukázalo, že se nevzdává a srovnalo. Ale Bohemians dál trestali nedůslednosti při bránění a ještě do konce druhé třetiny šli opět do dvougólového vedení 4:6. Do třetí třetiny se proto vstupovalo s tím, že se musí srovnat. To se povedlo během 45 sekund a ukázalo se, že soupeř z Prahy fyzicky nestíhá. V páté minutě se prosadil Vokřál a Kutná Hora vedla. Zbytek zápasu dohrála Kutná Hora s velkým klidem.

Branky KH: 12. Málek (Spurný), 17. Štifter (Tvrdík), 25. Štifter (Petrásek), 26. Martínek (Štifter), 31. Martínek (Štifter), 31. Vokřál (Petrásek), 35. Vokřál (Martínek)

Sestava FBC KH: Vániš, Hetfleisch – Zelený, Tvrdík – Spurný, Bříza – Soukup – Schwarz, Kunášek, Štifter – Martínek, Jedlička, Rowe – Petrásek, Vokřák, Málek.

Jan Třískala

Tabulka

 

.

 

Zavřít menu