Letošní ročník turistického pochodu Okolo Bohdanče se uskuteční s podporou města Kutná Hora 10. října. Start bude v bohdanečské sokolovně od 6:00 pro ranní ptáčata, až do 14:30 pro poslední opozdilce. Pro ty, kteří chtějí přijet vlakem, bude opět jezdit kyvadlová doprava z nádraží ČD ve Zbraslavicích do Bohdanče a zpět ke každému vlaku.

.
V cíli bude na každého čekat diplom s originálním obrázkem malovaným Ivanem Křemečkem, na pět nejstarších láhev pálenky a na děti drobné dárky. Již od dopoledne si budou moci děti i dospělí nechat namalovat na obličej obrázek, prohlédnout si obrazy Denisy Duspivové, nebo ukázky výroby suchých vazeb.
Trasy v délkách 6, 10, 17, 19, 21 a 26 km pro pěší a 12, 19, 45 a 80 km pro cyklisty, jsou dobře sjízdné i pro terénní kočárky. Na trasách se účastníci mohou těšit na krásnou přírodu, příjemné cesty, kontroly s originálními razítky a hrami pro děti i dospělé, otevřené kostely, dle délky tras také na sklářský skanzen Huť Jakub v Tasicích, prodejnu Huti Anna v Bělé, Dvorecko, v Bohdanči pak na rozhlednu Bohdanku, prohlídku palírny a ochutnávku pálenky, cyklisté dle délky tras i na zříceninu Chlum, zámek Žleby a střed ČR v Číhošti. Chybět nebude ani grilovaná klobása a další možnosti občerstvení na trasách.
Další informace a aktuality je možné najít na webových stránkách pochodu a na Facebooku.

(tz)

.

Zavřít menu