Devatenácté kolo krajské soutěže hráli Sršni v Kolíně proti HC Žabonosy. Oba soupeři vzájemný souboj berou prestižně a tak se dal očekávat tuhý boj. Tým Stanislava Bednáře nebyl v ideální zdravotní kondici, když několik hráčů trápila viróza či nedoléčená zranění.

.
HC Žabonosy – SK Sršni Kutná Hora 3:4 sn (0:0, 0:3, 3:1)

Od začátku se do sebe oba soupeři pustili plnou silou. Aktivní hrou chtěli otevřít skóre ve svůj prospěch a hrálo se nahoru dolů. Dobré šance se střídaly na obou stranách, ale otevřít skóre se nikomu nepovedlo i když Sršni měli střeleckou převahu.
Druhá část patřila Sršňům. Z utkání sice odstoupil nedoléčený Lukáš Rudolfský, ovšem jeho zástupce z obrany přesunutý Tvrdk II. nahrál Pácalovi, který tvrdou střelou z kruhu otevřel skóre. Ve dvacáté šesté minutě se prosadil nejmladší útok a druhou branku dorážkou zajistil Jelínek. Domácí znervózněli a zbytečně faulovali. To přineslo Sršňům několik přesilovek a v třicáté šesté minutě se v jedné z nich povedla obránci Poláčkovi přesná střela, která rozvlnila síť Kargera potřetí. Vše se zdálo být na nejlepší cestě k vítězství, ovšem domácí tým cítil, že se Sršňům nedaří úplně tak, jak by chtěli a že jim ubývají rychle síly. Do druhé sirény však výborného Hermanna nepřekonali.
Třetí třetina přinesla vyrovnanou hru a Sršni si chtěli pohlídat výsledek. Žabonosy se ovšem dokázaly prosadit v přesilovce střelou obránce dvanáct minut před koncem. O pět minut později skórovali podruhé, když po důrazném souboji před brankovištěm projel puk za brankovou čáru po ledě. To domácí dostalo nahoru a v samém závěru se vrhali do útoku téměř po hlavě. Hlavní rozhodčí Petr Špringl přestával zvládat situaci. Několik sporných rozhodnutí zvedalo hladinu adrenalinu obou týmů a 46 vteřin před koncem odpískal po vzájemném souboji vyloučení Siváčka a domácího Beňovského. Posledně jmenovaný (!) v následné power-play domácích osm vteřin před třetí sirénou vyrovnal na 3:3. Proč ho pustil do hry a nechal sedět na trestné lavici místo něho jiného hráče domácích nikomu nevysvětlil. Rozhodnout tedy musely samostatné nájezdy. V nich skórovali Andrle a Pácal. Denis Hermann domácí střelce vychytal a zajistil Sršňům cenné vítězství za dva body.
Příští kolo Sršni odehrají v sobotu 21. února na kladenském ledě proti Hvězdě Kladno.

Hynek Macháček, SK Sršni Kutná Hora

.
Branky Sršňů: Pácal (Tvrdík II.), Jelínek (Tvrdík I., Jan Tvrdík), Poláček (Andrle), Andrle

Sestava: Hermann (Myřátský) – Vaněk, Richter, Krejza, Švejda, Poláček, Tvrdík II., Rudolfský, Siváček, Pácal, Jan Tvrdík, Tvrdík I., Jelínek, Andrle, Janota, Charvát

Vyloučení: 9/10

 

.

Zavřít menu