Charitativní Běh proti demenci se koná 12. června i v Kutné Hoře

Charitativní Běh proti demenci míří letos poprvé nejen do Berouna, ale také do dalších 11 měst Středočeského kraje. Kutná Hora zažije tuto sportovně-charitativní událost, která je vyvrcholením celodenní akce s názvem Den bez paměti, ve středu 12. 6. 2019.

Pokud si chcete spolu s námi užít sportovní události určené pro každého – ostřílené borce, občasné běžce i naprosté nesportovce, nebo máte chuť podpořit charitativní akci, přijďte za námi dvanáctého června do Šultysovy ulice vedle Palackého náměstí. Začínáme v 17,45 rozcvičkou pod vedením trenéra Rozběháme Česko a od 18,00 běžíme/jdeme krásnou trasou v nedalekém lese. Výtěžkem akce podpoříme rodiny pečující o blízkého s Alzheimerovou nemocí. Překonáme společně Beroun, kde se v loňském roce proti demenci rozběhlo 250 nadšených účastníků?

Kromě podvečerního běhu, který je zakončením celého DNE BEZ PAMĚTI pořádaného organizací Dementia i.O.V., z.ú., se můžeme potkat od 13,00 do 17,00 hodin v Šultysově ulici, kde budeme testovat paměť a poskytovat poradenství. Demence je nevyléčitelné onemocnění, při kterém dochází k úbytku kognitivních schopností, až k úplné ztrátě soběstačnosti. Mezi její typické projevy patří problémy s pamětí, myšlením a plánováním, dále potíže s vyjadřováním, neschopnost rozpoznávat lidi i věci a také změna osobnosti. V průběhu Dne bez paměti se dozvíte, co dělat, když někdo z blízkých trpí demencí, kde vyhledat odbornou pomoc a co například nepodcenit v první fázi Alzheimerovy nemoci, která je nejčastější příčinou demence.

Bližší informace na www.charitativnibeh.cz a www.dementia.cz.

tz

Zavřít menu