Kutnohorská Masaryčka pokračujeme v aktivitách na mezinárodním projektu Erasmus+

„Navzdory nemožnosti cestovat naše škola uspořádala týdenní online vzdělávací aktivity v rámci výměnného studentského hnutí Erasmus, do kterých se zapojili žáci z partnerských škol – Francie, Itálie, Portugalska,“ uvedla Dana Mrňáková ze ZŠ TGM. Český tým složený ze žáků 8.ročníku a dvou učitelek angličtiny byl koordinátorem projektových aktivit a garantem předem připravených online nástrojů. Žáci z Masaryčky uspořádali pro zahraniční týmy virtuální prohlídku Kutné Hory i školy. V mezinárodních skupinách prezentovali vlastní příběhy na téma šikanování mladých lidí. Dramaticky zpracovali příběhy, jejichž autory byli žáci partnerských zemí. Scénky sami sehráli, natáčeli videa a upravovali je. Poté svoje postřehy sdíleli online s ostatními mezinárodními týmy. Během hraní příběhů se dokázali dobře vcítit do pocitů obětí šikanovaných mladých lidí a také si uvědomili důležitost prevence na mezinárodní úrovni. „Český tým sklidil chválu od našich zahraničních partnerů. Naši žáci předvedli vynikající výkony a dokázali skvěle reprezentovat nejen svou školu ZŠ T.G. Masaryka, ale i naši republiku na vysoké úrovni. Proto patří velký dík všem členům projektu „ENABLE“ Erasmus+,“ dodala Dana Mrňáková.

tz, red

Zavřít menu