Prázdniny jsou v plném proudu a vaše děti již navštívily kulturní památky v kraji. Hledáte, kam směřovat další návštěvu? Navštivte středočeské firmy v rámci soutěže Poznáváme firmy ve středních Čechách.  Soutěží chce  Krajská hospodářská komora Střední Čechy přiblížit provozy zajímavých výrobních firem, ukázat dětem, jaké profese jsou nyní potřeba a přilákat je ke studiu těch potřebných oborů. Také jim chce zábavnou formou umožnit zasoutěžit si a případně i v některých firmách něco vyrobit.

Co všechno můžete ve firmách vidět?

Pojďte se svými dětmi podívat, jak se vyrábí ručně broušené sklo nebo jak vznikají skleněné dekorační předměty a i  varné sklo; nechte dětem vyzkoušet některou z ručních technik – plstění, keramiku, tkaní apod,;  je možné, že ani rodiče neví  jak na to.  Víte, kde všude se u nás v kraji vyrábí komponenty na automobily? Umíte si poradit s renovací starých kovových předmětů?  Věděli jste, že postele, které najdete na JIP v nemocnicích, vyrábí firma z vašeho okolí a také že kloubní náhrady, které vyrábí další významná firma operují lékaři pacientům po celém světě?  Mnoho dalšího se dozvíte při návštěvách firem v rámci soutěže Poznáváme firmy ve středních Čechách.

Soutěž probíhá do konce prázdnin pro rodiče s dětmi, poté je možné firmy navštívit společně se školou v rámci exkurze. Ukončení soutěže je dne 30.11.2017.

Jak se do soutěže zapojit?.

Na webu www.khkstrednicechy.cz je připravena brožura, kde si přečtete pravidla soutěže a podrobné informace o soutěžících firmách. Dále si stáhněte pdf – Hrací karta.  Hrací karty  jsou také k dispozici v některých Infocentrech – v Brandýse n.L, Mladé Boleslavi, Kladně, Nymburku, Berouně, Kolíně, Příbrami, Poděbradech, Mělníku, Rakovníku, Kutné Hoře.  Hrací kartu vezměte s sebou do firmy, za každou návštěvu obdržíte razítko s datem návštěvy.  Platné karty postupují do slosování a v prosinci budou vylosovány 3 hlavní ceny pro  nejpilnější sběratele a 3 „ceny útěchy“. Připraveny jsou opravdu zajímavé ceny.

Více na webu www.khkstrednicechy.cz  nebo tel: 702 020 489 Vladislava Šizlingová,  sizlingova@komora.cz.

(tz)                                                  

 

Zavřít menu